ЕКСТРУЗІЯ

Екструзія - інструмент успіху!

Якщо Ви читаєте цю сторінку, очевидно, Вас цікавить обладнання для виробництва екструзійних продуктів.

Можливо, Ви вже чули про екструзію, можливо, навіть використовуєте екструдер у виробництві, а може бути, тільки вивчаєте доцільність придбання екструзійного обладнання.

У будь-якому випадку, Ви знайдете або зайвий раз переконаєтеся, в тому, що екструдер є дуже серйозним інструментом заробляння грошей!

  • Параметр Значення
  • Сировина для екструдування:

    зерно і крупа пшениці, жита, кукурудзи, ячменю, гороху, боби сої, ріпак і соняшник, а також складні комплексні рецептури і соєве борошно

Область застосування екструдерів - велика.

 

Це фармакологія і харчова промисловість, будівництво і металургія, сільське господарство і навіть енергетика!

 

Але що б ми не робили, будь-то корм для домашніх тварин, сухі сніданки або паливні брикети в основі всього лежить баротерміческій процес під загальною назвою екструзія.

 

Багато хто використовує екструдери як необхідну ланку в технологічному процесі, особливо не замислюючись, наскільки це вигідно!

 

Візьмемо, наприклад, птахоферму з власним комбікормовим заводом.

 

Заміна знежиреного соєвого шроту (який, до слова, є основним компонентом кормів для домашніх птахів) полножирной екструдованої соєю дозволяє зменшити витрати на виробництво кормів більш, ніж на 30%!

 

Арифметика проста: шрот коштує на 25% дорожче сої, соєва олія, в свою чергу, на 40% дорожче сої, а олії в сої - в середньому 20%.

 

Враховуючи той факт, що олії у шрот при приготуванні кормів ми вводимо як мінімум 10%, то шляхом нескладних математичних операцій отримуємо, що тонна жирного шроту обійдеться нам на 60% дорожче тонни екструдованих бобів!

 

Щоб до кінця бути чесним, варто відзначити, що в процесі екструзії є втрати у волозі - продукт в екструдері нагрівається (у випадку з соєю понад 150 ºС) і як наслідок при виході інтенсивно випаровує вологу.

 

Але, погодьтеся, додати воду - це не видаляти!

 

Звичайно ж, більшість покупців знає, навіщо їм потрібен екструдер, але є й такі, хто вирішує освоїти випуск нового продукту, але не знає на якому обладнанні це робиться.

 

Візьмемо, наприклад, виробництво сухих кормів для домашніх тварин.

 

Упевнений, мало хто здогадується, що в рецептурі геть відсутня м'ясо, зате у великих кількостях знаходяться такі зернові, як пшениця і кукурудза - до 70%!

 

Звичайно ж, не складає особливих труднощів порахувати у що Вам "виллється" готовий корм і порівняти з тим, що продається в супермаркетах і зоомагазинах.

 

Це приклад безпосереднього вилучення грошей від використання екструдера.

 

А чому, власне екструдер? - Запитає необізнаний читач.

 

Можна використовувати, наприклад, гранулятор або який-небудь формувальний прес.

 

Ось тут-то можна розповісти детальніше - що все-таки відбувається під час екструзії.

 

Екструдер по суті це складна м'ясорубка, в якій продукт стискається витками гвинтів.

 

Тиск зростає до такого ступеня, що продукт пластифікується, при цьому в ньому відбуваються складні структурні зміни. Під тиском продукт витісняється з матриці і розширюється парою, що утворилась за рахунок тертя-нагрівання в екструдері.

 

Всім з дитинства знайомі кукурудзяні палички, це і є результат екструдованої кукурудзяної крупи.

 

А тепер уявіть, що буде, якщо вжити 200 грам сирої кукурудзи, нехай навіть сильно подрібненої - як мінімум нетравлення!

 

У теж час 200 грам кукурудзяних паличок приємно розчиняться в шлунку.

 

Ось Вам ще одна перевага екструдера - практично повне засвоєння організмом екструдованого продукту.

 

Тому корови, які мають у раціоні екструдований корм, дають набагато більше молока, молодняк набагато швидше набирає вагу, домашні птахи несуть більше яєць.

 

На цьому переваги екструдера не закінчуються!

 

За рахунок баротерміческого впливу ми отримуємо повністю знезаражений продукт - навряд чи хто виживе під тиском в 50 атмосфер при температурі в 150 градусів.

 

Звідси безсумнівна вигода - можливість використання при виробництві кормів зараженого шкідниками зерна!

 

Наведемо ще один приклад ефективного використання екструдерів.

 

У сільському господарстві, лісовій промисловості або деревообробці існує багато технологічних процесів, побічним ефектом яких, є утворення величезної кількості відходів рослинного походження.

 

Це тирса, солома, лушпиння соняшнику, риса, буряковий жом, горіхова шкаралупа.

 

Список може зайняти цілу сторінку. Так от, всі ці відходи виробництва, як правило, не тільки не мають особливої ​​цінності, але і ще доставляють головний біль у вигляді проблем з утилізацією.

 

Але що якщо ці відходи піддати екструзійної обробки?

 

Лігнін, що міститься в рослинних клітинах, під впливом високої температури і тиску почне полімеризуватися, і на виході екструдера ми отримаємо екологічний паливний брикет за своєю теплотворною здатністю сумірний з кам'яним вугіллям!

 

Варто відзначити, що весь цей процес відбувається без будь-яких добавок (сполучною є природний лігнін).

 

Продажна ціна такого брикету може доходити до 100 євро!

 

Підбивши підсумок всьому вищесказаному, можна з упевненістю стверджувати, що вартість екструдованого продукту набагато перевищує його вартість до екструзійної обробки.

 

Думаю, саме час додати ложку дьогтю.

 

Що ж зупиняє покупця при виборі екструдера? Звичайно ж різноманіття вибору.

 

Екструдери виробляють в багатьох країнах, причому ціна може відрізнятися на порядок!

 

Наприклад, китайський екструдер для переробки сої продуктивністю 500 кг/год може коштувати 4000 USD, а американський чи німецький менше, ніж за 50000 USD Ви не знайдете.

 

Чому китайський екструдер дешевий всім зрозуміло, але одного разу купивши, залишаєшся наодинці зі своїми проблемами, а це, як мінімум, заміна швидкозношуваних частин.

 

А що ж особливого в незрівнянно дорогому американському?

 

Безсумнівно, висока якість використовуваних матеріалів, сервісне обслуговування і технологія.

 

І саме технологія, яка, по суті, є описом технологічного процесу, коштує шалених грошей.

 

Що ж, як виробник, можемо запропонувати ми?

 

Перш за все, виріб, який не поступається за якістю європейським екструдерам, недорогі деталі з великим ресурсом роботи "на знос", сервісне обслуговування, а головне, технологію Ви отримуєте безкоштовно!

Поділитися: